Muziek en andere kunstvormen worden op het Willibrord Gymnasium volop gestimuleerd. Zo is er ten eerste de mogelijkheid om muziek als eindexamenvak te kiezen. Ook wordt er gedurende het jaar volop opgetreden. Bijvoorbeeld tijdens verschillende vieringen en de Open Avond. Daarnaast is er twee keer per jaar een open podium de “MuZaDa” voor alle leerlingen en medewerkers van de school. Tijdens deze MUziek-ZAng-DAns avond bieden we alle vormen van kunst de mogelijkheid om zich op het podium te laten zien. Als afsluiter van het schooljaar wordt ons culturele festival “Festi Willi” georganiseerd, waarbij kunst, sport en natuurlijk muziek centraal staan.
We stimuleren al onze leerlingen om theatervoorstellingen te bezoeken. Ook wordt per schooljaar gezamenlijk ten minste een voorstelling en/of een expositie bezocht. Ook een atelierbezoek behoort tot de mogelijkheden. Vanuit de vaksecties worden per leerjaar (met name in de bovenbouw) voorstellingen gekozen die direct aansluiten bij de lesstof. De vakken kunst, Nederlands, geschiedenis, klassieken en de moderne vreemde talen reserveren geregeld dans-, muziek- en toneelvoorstellingen.
In het schooljaar 2020/2021 werd er een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met de Gemeente Deurne voor het project ‘Leef’. Vanuit dit project worden diverse cultuur en sportactiviteiten georganiseerd in samenwerking met leerlingen en professionals op dit gebied. Eigentijdse sportactiviteiten, muziekoptredens, musical en filmpjes maken behoren allemaal tot de mogelijkheden.
In de Amfi is het voor de leerlingen mogelijk om onder begeleiding te sporten. Dit staat in het teken van Olympic Moves; het grootste schoolsport- evenement van Nederland. Via een regionale voorronde proberen onze leerlingen zich te plaatsen voor de grote finale in Amsterdam. Een heel leuk en spannend evenement.